AKTUÁLNÍ NABÍDKA

PRO STUDENTY

Aktualizace 01. 02. 2008

[ Další informace o programu SAT WIN ]  [ Aktuální ceník i dalších stavebnic a sestavených modulů ]  [ Jak začít...? ]  [ ? ] [ ZPĚT

UŽ DNES  

si můžete objednat soupravu (přijímač + programové vybavení) pro příjem obrázků z meteorologického satelitu NOAA a připravit se na workshop Holice 2008 (fotogalerie z předchozích workshopů Holice ...)

 

 

 

Výstupní signál z přijímače zpracovává zvuková karta v osobním počítači (zvládne to i stařičký počítač s procesorem Pentium 75 MHz, avšak s vyšší kapacitou operační paměti (se starší verzi dekodovacího programu je dostačující dokonce i počítač 486DX100 MHz se zvukovou kartou). 

Dekódovací program WXtoIMG je ke stažení zdarma zde... Další dekodovací program JVComm32 (zaváděcí verze) je k dispozici zdarma , nejaktuálněji ke stažení na WWW stránkách jeho autora Eberharda Backeshoffa.

Příležitost pro studenty: v případě, že se rozhodnete použít stavebnici přijímače RX134141MHz pro svou studentskou odbornou práci, obdržíte SLEVU na nákup stavebnice a zdarma konzultace k dané problematice.  A tady se dozvíte "JAK NA TO"? 

Na fotografii se seznamte se studentem Karlem Tomešem a jeho verzí přijímače RX134141MHz, sestavenou ze stavebnice EMGO.        Napište Karlovi o zkušenosti a reference...          Na fotografii zde se podívejte na jeho instalace antény QFH pro NOAA a antény OFFSET pro MSG (Meteosat Second Generation)

 

Objednávku soupravy přijímače RX134141MHZ a SW můžete zaslat e-mailem: emgo@vuhz.cz nebo emgo@iol.cz , nebo zatelefonovat na číslo 602 720 424. Tam Vám vysvětlíme další detaily a poradíme Vám jak si pak soupravu nainstalovat a zprovoznit.


VÝPOČET POLOHY SATELITU NA HORIZONTU

 Pro  zájemce o příjem obrázků ze satelitů na polárních dráhách, nebo na dráze geostacionární  je podstatnou informací doba jejich přeletu v horizontu viditelnosti instalované antény. V současnosti lze bez technických problémů přijímat signály ze satelitů označovaných WXSAT (Weather Satellite - satelity pro sledování povětrnostní situace). Pro výpočet polohy zvoleného satelitu je na Internetu dostupná celá řada programů. My jsme pro vás připravili program SatWin  (pro operační systémy WIN-95/WIN-98/WIN-XP) nebo program SatDos (pro operační systém MS-DOS). Programy byly  napsány se záměrem oslovit především českého uživatele. Oba programy, jejichž autorem je Petr Kučírek, slouží pro výpočet východu a západu družic na horizontu.

 

SAT WIN cz 

k výpočtu předpovědi doby přeletů satelitů NOAA, METEOR a mnoha dalších nad vaším stanovištěm.

Zdarma si objednejte CD-ROM s původním českým program SatDos (pro MS-DOS a nejstarší modely počítačů) a program SatWin, který si také můžete stáhnout zde... (220 KB)

Zde si z Internetu stáhněte nejaktuálnější kepeleriánské prvky, které program SatWin  vyžaduje pro korektní výpočty. Kepleriánské prvky staršího data způsobí nepřesnost výpočtu přeletu satelitů!

 e-mail: emgo@vuhz.czemgo@iol.cz


Copyright 2000 - 2008  emgo